loadingimg

Wczytuję dane...

Producenci

Wyświetl produkty wybranego producenta:
poprzedni powrót do poprzedniej strony następny
Promocja
ALPINESTARS Kamizelka z ochraniac TECH-AIR cz/sza
średnia: 0.0  ocen: 0
KUP TERAZ!
Cena:2727,12 PLN
3099,00 PLN
Wysyłka gratis!
  • Opis produktu
Kamizelka z ochraniaczami ALPINESTARS TECH-AIR 5 kolor czarny/szary
Alpinestars TECH-AIR 5 – Autonomiczna kamizelka z poduszką powietrzną, airbag dla motocyklistów

 

Poduszka powietrzna dla motocyklistów to projekt, nad którym inżynierowie Alpinestars pracują od prawie 20 lat. Nieustannie dopracowywany algorytm, coraz większe obszary ochrony motocyklisty i uniwersalność – to wyzwania, którym najnowszy model autonomicznego airbag’a musiał sprostać.

 

Najważniejsze zalety kamizelki Alpinestars TECH AIR 5:

Chroni największy obszar z pośród dostępnych kamizelek na rynku – poza klatką piersiową i plecami pokrywa również ramiona i minimalizuje ryzyko kontuzji barków i obojczyka
Absorbuje siłę uderzenia porównywalną do 18 tradycyjnych protektorów, co przedkłada się na 95% większą skuteczność, niż standardowe rozwiązania
W pełni autonomiczny system jest oparty aż o 6 czujników przetwarzających dane w czasie rzeczywistym (3 akcelerometry i 3 żyroskopy)
Produkt nie bazuje na systemie GPS dzięki czemu jest bardziej precyzyjna i zadziała prawidłowo nawet w przypadku braku zasięgu.
Rekordowy czas napełnienia kamizelki - od 20 do 40 ms w zależności od jej rozmiaru
Zaprogramowana na 3 wystrzały (po każdym należy wymienić naboje)
2 naboje zapewniają równomierne napełnienie całej powierzchni kamizelki
Łatwa wymiana nabojów w każdym autoryzowanym sklepie
Kompatybilna z każdym rodzajem kurtki motocyklowej – wystarczy pamiętać o 4 cm zapasu w obwodzie klatki piersiowej
Dodatkowe zabezpieczenie w postaci standardowego ochraniacza pleców
Zaawansowany system wentylacji zapewnia komfort podczas jazdy
Dedykowana aplikacja na smartfony
Uniwersalny model przeznaczony zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet
Certyfikat CE na poduszkę powietrzną
Przeznaczona do użytku drogowego
Dostępna w rozmiarach od XS do 4XL
 

Technologia zastosowana w kamizelce Alpinestars TECH AIR 5 bazuje na algorytmach rozwijanych od 2001 r. przy współpracy z czołowymi zawodnikami MotoGP. Miliony kilometrów i tysiące wypadków pozwoliły opracować najbardziej zaawansowany system, z którego mogą korzystać zwykli motocykliści.

 

Komfort i wygoda

Kamizelka Alpinestars Air Tech 5 jest kompatybilna z każdy rodzajem kurtki motocyklowej. Nie ma znaczenia, czy będzie to skórzana kurtka, czy tekstylna, ważne jest jedynie, aby miała ok. 4 cm luzu w klatce piersiowej na umieszczenie kamizelki.

Kolejnym ukłonem w stronę motocyklistów jest jej lekka konstrukcja i wydajna wentylacja kamizelki. Umieszczony na plecach ochraniacz nie zatrzymuje powietrza, materiał na plecach jest perforowany, a sama struktura kamizelki umożliwia jej kanałową wentylację. Dzięki temu, model ten sprawdzi się zarówno podczas miejskiej jazdy jak i wśród motocyklowych obieżyświatów.

 
Obsługa i utrzymanie

Zastosowana litowo-jonowa bateria umożliwia do 30 godzin aktywnej pracy kamizelki. Włącznik znajduje się w patce na rzep, a panel umieszczony na brzuchu sygnalizuje jej status i poziom naładowania.

 

Ładowanie odbywa się za pomocą wygodnego złącza magnetycznego mikro USB i trwa przy całkowitym rozładowaniu do 6 h.

 

Kamizelka jest zaprogramowana na 3 napełnienia. Po każdym z nich można bez problemu wymienić naboje gazowe. W celu regeneracji należy zgłosić się do sklepu, który zorganizuje wysyłkę do producenta.

 

Aplikacja

Dodatkowym atutem przemawiającym za wygodną obsługą jest aplikacja łącząca kamizelkę za pomocą opcji Bluetooth z telefonem. Aplikacja Tech Air pozwala sprawdzać status kamizelki, poziom naładowania i bazując na GPS - trasę przejazdu i parametry jazdy takie jak odległość, prędkość czy czas. W razie wypadku wyśle również SMS pod wybrany numer telefonu.